Na konkurs ortograficzny zgłoszono po 25 uczestników ze szkół podstawowych w grupie klas IV-VI i VII-VIII z Gminy Tuchola, łącznie dyktando pisało 50 osób. Konkurs odbył się 25 kwietnia 2022 r., a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród 9 maja 2022 r.
Prace oceniało jury w składzie:
Hanna Szramka – przewodnicząca jury, autorka dyktanda, dyrektor MBP w Tucholi

Małgorzata Borkowska – nauczyciel polonista, SP nr 5 w Tucholi
Monika Słomińska – nauczyciel polonista, SP nr 2 w Tucholi
Alicja Musińska-Adrych – nauczyciel polonista, SP nr 3 w Tucholi
Halina Gut – nauczyciel polonista, SP nr 1 w Tucholi
Anna Kozłowska – sekretarz, starszy bibliotekarz MBP w Tucholi

Komisja po zapoznaniu się z wszystkimi pracami i bardzo wnikliwej ocenie postanowiła nagrodziła następujące osoby:

Kategoria klas IV-VI

„Pióro Burmistrza” –  zdobyła Patrycja Łapka, kl. V SP nr 1

Katarzyna Siniło, kl. V SP nr 1

Jagoda Rychlik, kl. V SP Raciąż

Kategoria klas VII-VIII

"Pióro Burmistrza "- zdobyła Maja Siniło, kl. VII SP nr 1

Monika Murawska, SP Legbąd

Martyna Klunder, kl. VII SP nr 1

Tytuł dyktanda: Biblioteka tętniąca życiem. Najwięcej trudności w pisaniu uczestnikom konkursu sprawiły wyrazy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Janty- Połczyńskiego, wernisaż, reżim, Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza", haft, na pewno, stowarzyszenie.

3 4 5 6 7 8