Własne

Tuchola w obiektywie

Tuchola w obiektywie..., Tuchola 2023

stron: 160

zdjęcia: kolorowe

tematyka: album zawiera fotografie Tucholi i okolic wykonane przez Andrzeja Drelicha

CENA: 50 zł

Z gryzdałkami

Kolorowanka "Z gryzdałkami po borowiackich fyrtlach"

Materiał opracowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wersja do pobrania

IMG 6863

Tucholscy malarze, Tuchola 2020

W albumie zaprezentowano 29 sylwetek mieszkańców Miasta i Gminy Tuchola, zajmujących się twórczością malarską.

stron: 132

zdjęcia: kolorowe

tematyka: malarstwo

CENA: 30 zł

Okno

Paweł Redlarski, Okno do wolności, Tuchola 2021

Podsumowanie cyklu artykułów pt. Okno do wolności, ukazujących się na łamach „Tygodnika Tucholskiego” od listopada 2018 r. do stycznia 2020 r. oraz w jednodniówce „Wolność” wydanej z okazji 100. rocznicy powrotu Tucholi do Polski. Treść artykułów została nieco zmodyfikowana, uzupełniona oraz opatrzona właściwym aparatem naukowym. Ponadto tekst został zilustrowany pocztówkami ze zbiorów Zenona Wędzickiego, wycinkami z ówczesnej prasy oraz dokumentami archiwalnymi. W publikacji w formie kalendarium przedstawiono wydarzenia, które przed  100 laty rozegrały się terenie dzisiejszego powiatu tucholskiego. Oprócz wydarzeń związanych bezpośrednio z odzyskaniem niepodległości, zostały przywołane cie­kawostki obyczajowe, kulturalne, a nawet kryminalne. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wyglądało co­dzienne życie mieszkańców powiatu tucholskiego w chwili, gdy na arenie międzynarodowej ważyły się losy przynależności Pomorza do odrodzonej Rzeczypospolitej. Często z imienia i nazwiska poznajemy bohaterów tamtych czasów.
Osobną cześć tej publikacji stanowi rozdział poświęcony uroczystościom i imprezom rocznicowym zorganizowanym w ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Tucholi do Polski.

stron: 304

zdjęcia: kolorowe

CENA: 45 zł

maltych i grapa

Maria Ollick, Maltych i grapa : Tradycja, specjały kuchni i inne ciekawostki z Borów Tucholskich, Tuchola 2019

Wydanie drugie poprawione

stron: 239

zdjęcia: kolorowe

CENA:  25 zł

 

Maltych spis treści 1Maltych spis treści 2