W bibliotece dziecięcej gościliśmy panią Marzenę Żurek-specjalistkę ds. psychodietetyki, dyplomowanego coacha zdrowia i żywienia, doradcę i edukatorkę żywieniowego, pedagoga oraz promotorkę zdrowego stylu życia, laureatkę plebiscytu Hipokrates, przyznającego tytuł Dietetyka Medycznego Roku województwa śląskiego.

Spotkanie autorskie było promocją książki edukacyjnej pt. „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”, w której bohater w licznych rymowankach zwraca uwagę na istotę zdrowego odżywiania i ruchu w  życiu codziennym. Najmłodsi dowiedzieli się ,że należy zjadać pięć posiłków  dziennie, pić sporo zdrowych napoi oraz odpowiednią ilość wody.

W książce znalazło się, aż dwadzieścia przepisów na zamienniki tradycyjnych i niezdrowych słodyczy, słonych przekąsek oraz fast-foodów. Książka jest  dostępna w naszej bibliotece. Uczestnikami spotkania były dzieci z kl. III SP nr 2 w Tucholi z panią Hanną Oller.

1 1 2 3 4 5 6 7