W piątek 11 grudnia 2020 r. nasza biblioteka obchodzi 112 rocznicę urodzin patrona, Aleksandra Janty – Połczyńskiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy spotkanie w gronie pracowników, poświęcone życiu i twórczości patrona. Posłuchaliśmy wierszy pochodzących ze zbioru „Szaleńcze moje bezrobocie. Wybór z półwiecza”  w interpretacji bibliotekarzy. Z pewnością warto w tym miejscu przypomnieć sylwetkę  Aleksandra Janty – Połczyńskiego, który był wybitnym poetą, prozaikiem, eseistą, dziennikarzem, bibliofilem, tłumaczem, twórcą międzywojennego polskiego reportażu, propagatorem polskiej literatury i sztuki. Pochodził z rodziny ziemiańskiej z Małej Komorzy. Wiele podróżował i niejednokrotnie okrążył kulę ziemską.  Podczas swoich reporterskich wypraw miał okazję rozmawiać z najbardziej znanymi osobami ówczesnego świata. W czasie II wojny światowej jako korespondent wojenny Wojska Polskiego we Francji uczestniczył w kampanii francuskiej. Po wojnie zdecydował się pozostać na emigracji w Stanach Zjednoczonych, jednak nie uważał się za emigranta, tylko za Polaka tworzącego poza granicami kraju, do którego wracał. Nie wyobrażał sobie życia bez spotkań rodzinnych w Małej Komorzy. Ogromnym sentymentem darzył Bory Tucholskie, czego wyraz znajdujemy w jego bogatej twórczości.