Nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokosci 10 500 zł z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” na realizację projektu

„Z gryzdałkami po borowiackich fyrtlach” – wydanie kolorowanki i organizacja regionalnych spotkań z historią, kulturą i przyrodą Borów Tucholskich

Celem projektu jest aktywizacja i integracja mieszkańców obszaru LSR poprzez wydanie kolorowanki i organizację regionalnych spotkań z historią, kulturą i przyrodą Borów Tucholskich, przyczyniających się do zachowania dziedzictwa lokalnego.

Projekt zakłada wydanie kolorowanki i organizację regionalnych spotkań z historią, kulturą i przyrodą Borów Tucholskich. Obrazki w kolorowance będą dotyczyły najważniejszych wydarzeń, postaci i miejsc związanych z Borami Tucholskimi, które będą następnie prezentowane i omawiane podczas regionalnych spotkań z historią, kulturą i przyrodą Borów Tucholskich w 8 przedszkolach/szkołach na terenie co najmniej 3 gmin powiatu tucholskiego. Obrazki będą specjalnie przygotowane do wydania tej publikacji. Ponadto w kolorowance znajdzie się krótki opis każdego prezentowanego wydarzenia, postaci czy miejsca. Dzięki temu rodzice/opiekunie/wychowawcy będą mogli opowiedzieć dzieciom historię przedstawioną na obrazku.

Projekt objęty grantem realizowany w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023 „Dekel do borowiackiej grapy” wdrażanej przez Partnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Plakat Partnerstwo Plakat PROW

Plakat Partnerstwa