W naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Nasza Mała Biblioteka. Tematem przewodnim była estońska książka Hilli Rand "Biały jak śnieg i czarny jak węgiel”. Estonia to kolejny kraj, który został przybliżony najmłodszym w trakcie projektu.

29.05.1 29.05.2 29.05.3 29.05.4

Bohaterami książki są dwa sympatyczne koty Amadeusz i Ludwik. Podczas nieobecności właścicieli domu koty otrzymały odpowiedzialne zadanie pilnowania domu. Zajęły swoje miejsca Amadeusz na lewym słupie przy bramie, a Ludwik na prawym, i rozpoczęły wartę. Codziennie, gdy zegar wybijał kolejne godziny, przed ich domem działy się ciekawe i ważne rzeczy. Koty były wspaniałymi obserwatorami swojego otoczenia, dzieci również przedstawiły swoje spostrzeżenia odnośnie kocich zachowań oraz zabawy z czasem.

W łamigłówkach literackich dzieci wykonały wspaniałe rysunki i ciekawe zadania. Uczestnicy projektu – dzieci ze SP nr 1 w Tucholi z klasy II.