We wtorkowe popołudnie 29 stycznia 2019 r. odbył się wieczór patriotyczny z okazji 99. rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy. Mieszkańcy Tucholi spotkali się w naszej bibliotece, by radośnie świętować tę rocznicę. Licznie zebranych gości powitała dyrektor biblioteki Hanna Szramka, a wieczór poprowadziła Maria Ollick, pomysłodawczyni wydarzenia, prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury.

Wspólne śpiewanie rozpoczął Dariusz Krygowski utworem „Dwie rzeki” ze słowami patrona biblioteki Aleksandra Janty-Połczyńskiego. Śpiewano m.in. „Raduje się serce, raduje się dusza”, „Hej, hej ułani”, „Wojenko, wojenko”. Nie mogło się obejść bez zaśpiewania piosenki o Tucholi „Jesteś.

Wieczorowi towarzyszyła wystawa prac Czesława Frydy pt. „Polskie Orły”. Artysta opowiedział o swojej pasji - pirografii, czyli wypalaniu w drewnie. Owocem Jego pracy artystycznej jest 830 herbów polskich miast, 108 orłów zapisanych w polskiej heraldyce, 266 postaci papieży – od św. Piotra do Franciszka, Droga Krzyżowa, ponad 100 zwierząt prawnie chronionych, są również znaki różnych organizacji, stowarzyszeń, postaci z polityki i bajek.

Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi docenił niezwykłą pasję i talent p. Czesława, pogratulował wystawy i życzył dalszych sukcesów.

Ekspozycję będzie można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 15 lutego 2019 r.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Borowiackie Towarzystwo Kultury we współpracy z naszą biblioteką.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15