13 listopada 2018 r. - wtorkowe popołudniowe wydarzenie w naszej bibliotece było gratką dla miłośników malarstwa. Została otwarta wystawa twórczości Albina Rożeja pt. „Szarości kolorów”. Mieszkaniec Raciąża - Albin Rożej jest obdarzony licznymi talentami, nie tylko maluje, ale również rzeźbi oraz śpiewa w tucholskim Chórze Camerata. Urodzony w 1964 r. artysta posiada wyższe wykształcenie techniczne. Wiedzę o malarstwie czerpie podglądając znanych mistrzów, jest typowym samoukiem, inspirują go tacy malarze, jak Jacek Malczewski, Józef Chełmoński, Leon Wyczółkowski oraz impresjoniści francuscy i przedstawiciele ekspresjonizmu. Dobrze czuje się zarówno w malarstwie realistycznym, jak i w bardziej subiektywnych formach - impresjonizmie i ekspresjonizmie.

1 2 3

Jego twórczość można było podziwiać na wystawach indywidualnych, m.in. w Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Tucholi i na wystawach zbiorowych na terenie całego kraju.

Obecna wystawa, którą będzie można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 17 grudnia 2018 r. jest trzecią ekspozycją w naszej placówce.

Wcześniejsze prezentacje:

• „Powrót do korzeni”, 2012 r.
  • „Barwa uczuć”, 2014 r.

4 5 6 7 8 9