W środę 4 listopada 2015 r. odbyło się kolejne XIV spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie - Jesienne Dialogi Formy. Współorganizatorami spotkań są Ewa i Kazimierz Żarscy. Wieczór poprowadzili Kazimierz Rink i Kazimierz Żarski. Gośćmi XIV Dialogów Poetyckich były poetki Irena Grabowiecka i Bronisława Sibiga.

2 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Panie zaprezentowały swoje wiersze haiku w czterech grupach - żywiołach: powietrze, woda, ziemia, ogień.

Wiersz haiku jest obrazkiem - szkicem, który pokazuje  aktualny stan jakiegoś fragmentu świata w sposób najpełniejszy, ponieważ oddaje jego muzykę, barwę, a nawet zapach oraz całą otaczającą go atmosferę, działającą na uczucia zarówno poety, jak  i czytelnika.

Wieczór upłynął w sympatycznej atmosferze. Po części prezentacyjnej, był również czas na zadawanie pytań zarówno ze strony prowadzących, jak i  publiczności. Można było nabyć tomiki i uzyskać autografy poetek. W spotkaniu licznie uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji  Dialogów poetyckich.

 

Irena Grabowiecka - poetka, fotografka, animatorka życia kulturalnego w Białymstoku, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, członek Związku Literatów Polskich, prezeska Nauczycielskiego Klubu Literackiego przy Zarządzie Okręgu Podlaskiego, organizatorka konkursów literackich „O buławę hetmańską” i „Satyrbia”. Jest autorką pięciu tomików wierszy, w tym dwóch zawierających haiku. Jej twórczości przewodzi motto: przyroda – wiara – słowo.

 

Bronisława Sibiga - najkrócej mówi o sobie:

Moja jesień

jest bogata

strumieniem czasu

Pochodzi z Rozkoszy leżącej w woj. lubelskim. Mieszka i tworzy w Tychach. Pielęgniarka z wyboru i wykształcenia z ponad 30-letnim stażem zawodowym, pracowała m.in. jako pielęgniarka środowiskowa. Z zamiłowania poetka, laureatka ogólnopolskich konkursów poezji haiku. W 2008 r. wydała debiutancki tomik wierszy Wędrując pomiędzy myślami. Oprócz poezji jej wielką pasją jest rękodzieło artystyczne.