1W piątek 28 lutego 2014 r. odbyło się kolejne XI spotkanie z cyklu Dialogi poetyckie. Pomysłodawcami i współorganizatorami spotkań są Ewa i Kazimierz Żarscy. Z ramienia biblioteki Dialogom poetyckim patronuje Grażyna Zielińska-Woźna. Celem cyklicznych spotkań jest prezentowanie, w konwencji dialogu twórczości poetów z Polski i Europy.

 

Goszczący poeci sami prezentowali swoją twórczość w czterech grupach tematycznych - życie, miłość, samotność, gwiazdy czyli metafizyka.O oprawę muzyczną XI Dialogów poetyckich zadbali Agnieszka Mania – śpiew, Krzysztof Kozłowski – gitara oraz Kazimierz Żarski – śpiew, gitara oraz prowadzenie wieczoru.

W spotkaniu licznie uczestniczyli miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji Dialogów poetyckich (około 60 osób), pomimo innych imprez odbywających się w Tucholi w tym samym czasie.

Wieczór upłynął w sympatycznej atmosferze. Po części prezentacyjnej był oczywiście czas na zadawanie pytań i indywidualne rozmowy z poetami. Można było nabyć tomiki i uzyskać autografy gości.

3142154512166131011

Krystyn7a Mazur (Szczecinek)

Promuje poezję w lokalnym środowisku. Zatrudniona w Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku jest pomysłodawczynią, organizatorką oraz pełni rolę jurora w  Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim “Malowanie Słowem" im. M. Czychowskiego (w 2013 r. odbyła się XVIII edycja). Od 13 lat prowadzi klub poetycki “OPAL” - w którym spotkania odbywają się regularnie w każda środę. Organizuje wieczory autorskie. Prowadzi warsztaty poetyckie.  Współpracowała z Danutą Wawiłow przy realizacji na terenie Szczecinka projektu KLAN (Klub Ludzi Artystycznie Niewyżytych). Po śmierci poetki założyła w Szczecinku KLAN - reaktywację jako propozycję dla dzieci szkół ze podstawowych. Wiersze pisze od 2000 r. Debiutowała w pokonkursowym almanachu Poczty Poetyckiej Radia Koszalin (2002). Jest laureatką kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wydała: dwa tomiki poezji “Księżyc od kota silniejszy” oraz “Detoks”. Jej wiersze oraz recenzje jej książek ukazały się m.in. w "Toposie" , "Gazecie kulturalnej" "Łabuziu" "Latarni Morskiej", w almanachach i pismach regionalnych. Jest redaktorem książek poetyckich wydawanych w ramach działalności Klubu Poetyckiego "OPAL". Od 2011 r. należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich.

9Elżbieta Tylenda (Darłowo)

Absolwentka Politechniki Warszawskiej i Studium Nauczycielskiego. Autorka programów socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży ze środowisk dysfunkcyjnych. Pochodzi z Malborka, aktualnie mieszka w Darłowie. Jej wiersze można znaleźć  w antologiach, pismach literackich (m.in. Miejsce Obecności, Okolica Poetów) w Internecie i publikacjach pokonkursowych. Debiutowała na portalu Poezja Polska. Autorka książek: „Kolekcja”, „Dzień traszki” w przygotowaniu do druku – zbiorek wierszy i opowiadań „Szneki z glancem” oraz proza „Baśnie z Zielonej Doliny”. Nagradzana i wyróżniana w licznych ogólnopolskich konkursach poetyckich. Od 2010 r. jest organizatorką corocznych zjazdów i warsztatów poetyckich w Krągu. Zajmuje się prezentacją książek i wierszy debiutujących poetów i tych z pokaźnym dorobkiem twórczym, organizuje i prowadzi spotkania z miłośnikami poezji na wieczorkach autorskich. Jest autorką i współorganizatorką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Trzos Króla Eryka”. Założyła i prowadzi Darłowski Klub Literacki Krąg.

8Marek Stachowiak (Ciecierzyce)

Mieszka w pięknych Ciecierzycach na obrzeżach Gorzowa Wielkopolskiego. „Samorodny” talent literacki u początku swojej drogi twórczej. Zadebiutował w 2013 r. w Pegazie Lubuskim. Pisze zarówno poezję, jak i prozę. Wciąż czeka na drukowany debiut literacki. Jest stałym uczestnikiem "Literackich potyczek" w Gorzowie Wielkopolskim i niemal zawodowym zwycięzcą Turniejów Jednego Wiersza odbywających się w ramach tego wydarzenia. Laureat III miejsca w drugiej edycji konkursu literackiego „Nasza Tożsamość”.