m._sztokfisz6

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi 17 listopada 2011 r.  odbyło się spotkanie autorskie z Martą Sztokfisz - pisarką, dziennikarką, krytykiem filmowym i felietonistką.

Gości powitała Grażyna Zielińska-Woźna moderator Dyskusyjnego Klubu Książki
w tucholskiej bibliotece, a spotkanie prowadziła Hanna Grudzińska - właścicielka wydawnictwa Marginesy.

Marta Sztokfisz absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przeprowadziła ponad trzysta rozmów z wybitnymi przedstawicielami świata kultury, mediów i nauki. Publikowała  m.in. na łamach Sztandaru Młodych, ITD., Kultury, Polityki, Sukcesu, Vivy i Gali. Jest autorką cyklu scenariuszy filmów dokumentalnych oraz sześciu książek: Dlaczego kłamałaś Anastazjo?, Cena sławy, W „Klanie”, Na huśtawce, Księżniczka deptaku, Jerzy Hoffman. Gorące serce.

Autorka należy do stowarzyszeń twórczych w kraju i za granicą.

Na spotkaniu promowano najnowszą książkę Marty Sztokfisz pt. Jerzy Hoffman. Gorące serce wydaną przez wydawnictwo Marginesy we wrześniu 2011 r. Jest to biografia jednego z najlepszych polskich reżyserów, uwielbianego przez widzów głównie za ekranizację trylogii Sienkiewicza, twórcy takich filmów jak: Trędowata, Znachor, Stara baśń, Ukraina. Narodziny narodu, 1920 Bitwa Warszawska.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz miłośnicy twórczości Marty Sztokfisz.

Autorce zadawano różne pytania, zarówno dotyczące książki jak i osobistego życia

np. Jak odbierana jest książka?

"Niezręcznie jest powiedzieć autorowi, że napisał ciekawą książkę. Mogę Państwa zapewnić, że ta książka jest ciekawa, bo tak twierdzą czytelnicy" - stwierdziła Marta Sztokfisz.

Można było kupić książkę o Jerzym Hoffmanie w promocyjnej cenie i zdobyć autograf.

Spotkanie zostało zorganizowane  w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi we współpracy z Instytutem Książki.

m._sztokfisz7m._sztokfisz2m._sztokfisz3m._sztokfisz5m._sztokfisz8m._sztokfisz9m._sztokfisz11m._sztokfisz12