W poniedziałek 23 maja 2011 r. odbył się  II KONKURS ORTOGRAFICZNY PT. "O PIÓRO BURMISTRZA" DLA GIMNAZJÓW zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi oraz Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży. Na konkurs zgłoszono 31 uczestników z gimnazjów powiatu tucholskiego uczęszczających do klas I-III. Ostatecznie do konkursu przystapiło 30 osób z Bysławia, Cekcyna, Gostycyna, Lubiewa, Żalna oraz Gimnazjum Powiatowego i Gimnazjum nr 1 w Tucholi.

Jury w składzie:

Halina Gut - przewodnicząca jury, polonista, autorka dyktanda
Monika Słomińska - nauczyciel polonista Gimnazjum nr 1w Tucholi
Ewa Ossowska - nauczyciel polonista Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej
Dorota Kijora - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi
Anna Kozłowska - starszy bibliotekarz MBP w Tucholi - sekretarz

Jury po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami i bardzo wnikliwej ocenie postanowiło nagrodzić następujące osoby. Nagrodę główną "Pióro Burmistrza" zdobyła
Marta Ellerik - Gimnazjum Powiatowe w Tucholi

Nagrody książkowe otrzymały
1. Agnieszka Maluchnik - Gimnazjum nr 1 w Tucholi
2. Jagoda Mówińska - Gimnazjum w Bysławiu
3. Karolina Gackowska - Gimnazjum w Bysławiu

Tekst dyktanda pt. "Z dziennika gimnazjalisty ułożyła Halina Gut nauczyciel polonista, przewodnicząca jury.
Poziom konkursu był wysoki, a uczestnicy dobrze poradzili sobie z trudnymi wyrazami, które pojawiły się w tekście. Najwięcej problemów przysparzała piszącym poprawna pisownia wyrazów: superdziewczyna, na co dzień, czarownica z Krainy Oz, fioletowo-różowy, jasnobeżowy, minispódniczka, make-up.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

DSC06680DSC06685DSC06686