00

28 stycznia 2011

Gośćmi drugiego spotkania byli: Wiesława Kluszczyńska i Alina Rzepecka z Bydgoszczy, Jerzy Fryckowski z Dębnicy Kaszubskiej oraz Kazimierz Żarski ze Śliwiczek.

Oprawę muzyczną  wieczoru przygotowali Alina Rzepecka – skrzypce i Kazimierz Żarski – gitara, którzy prowadzili również spotkanie.

Poeci prezentowali swoje wiersze podobnie jak podczas pierwszych Dialogów poetyckich  w czterech cyklach: życie, miłość, samotność, gwiazdy.

Wiesława Kluszczyńska

Urodziła się i mieszka w Bydgoszczy, z wykształcenia ekonomistka, pracuje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Debiutowała zbiorem wierszy Zagubiłam zieloność w 2004 roku, drugą książkę poetycką Nie tu, a jednak wydała w 2009 roku. Publikuje w almanachach i prasie. Jako laureatka I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu O strzałę Erosa w 2008 roku miała prezentację swoich wierszy w Radiu Zachód, rozgłośni regionalnej Polskiego Radia w Zielonej Górze. Brała udział w przedsięwzięciach Port poetycki w ramach projektu Rejs w Bydgoszczy, Głogowskich Konfrontacji Literackich, Ogólnopolskich Spotkań Literackich Pokoleń w Kobylnikach, Trójkącie Literackim w Bydgoszczy, Międzynarodowych Spotkań Literackich POBOCZA w Więcborku. Nagradzana w wielu konkursach ogólnopolskich.

Alina Rzepecka

Urodziła się na Kaszubach, z wykształcenia matematyk, dorosłe życie związała z Bydgoszczą. Debiutowała w 1997 roku w almanachu W stronę światła. Autorka tomiku poezji Bezsenność i płyty Wigilianki. Poza tym publikuje w prasie i almanachach. Opiekuje się utalentowanymi poetycko dziećmi i młodzieżą. Jest wiceprezesem Klubu Literackiego Nauczycieli Pomorza i Kujaw. Gra na skrzypcach.

Jerzy Fryckowski

Urodzony w Gorzowie Wielkopolskim, mieszka i pracuje jako nauczyciel w Dębnicy Kaszubskiej. Poeta, satyryk, krytyk literacki, dziennikarz, animator kultury. Debiutował tomikiem wierszy pt. Cierpliwość ubogich w 1989 roku. W swoim dorobku ma ich łącznie 14, ostatni wydany w 2010 roku pt. Zanim zapomnisz. Jego wiersze tłumaczono na język angielski, niemiecki, francuski, litewski, hindi, czeski, serbski i słoweński. Laureat wielu prestiżowych konkursów literackich, jednak najwyżej ceni sobie tytuł Króla Łgarzy zdobyty w Bogatyni. Jego wiersze znajdują się w ponad dwustu antologiach i almanachach.

Kazimierz Żarski

Pisze wiersze dla siebie, rodziny i przyjaciół, komponuje muzykę do tekstów własnych piosenek, gra na gitarze (ukończył średnią szkołę muzyczną).

Wydał tomiki wierszy: Wiersze nie wszystkie - 2004 r., Leonardo Zawodowiec - 2006 r., Wiersze nieznanych poetów - 2009 r. Na studiach założył i prowadził z grupą kolegów Kabaret Satyryczny, który dawał przedstawienia w klubach studenckich, takich jak: Stodoła, Hades, Riviera. Był członkiem studenckiego zespołu muzycznego (gitara solowa). Ma wykształcenie techniczne, jest doktorem, członkiem Polskiej Akademii Nauk. Obecnie pracownikiem  Uniwersytetu Techniczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy.  Członek zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Śliwickiej Knieja współorganizator corocznych rajdów dla dzieci, młodzieży i studentów, spotkań Klubu Polskiej Książki.

Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę  malarstwa Urszuli Olczyńskiej, nauczyciela plastyka z Biłgoraja.

123 

44A4B 

567 

89

1011