Aktualności

W czwartkowe popołudnie 12 października 2017 r. odbyło się otwarcie wystawy z cyklu Nasze Malowanie. Tym razem nasza biblioteka zaprosiła wszystkich w imieniu Grupy Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na wystawie można zobaczyć prace 11 pań, które od kilku lat malują pod kierunkiem artysty - malarza Zenona Korytowskiego.

Tak się sympatycznie składa, iż dokładnie 5 lat temu w październiku 2013 r. wydaliśmy album „W poszukiwaniu piękna... Zenon Korytowski”.  Wszystkie następujące panie malarki - amatorki otrzymały ten album w prezencie:

Jolanta Bągorska, Janina Błażejewska, Elżbieta Jordan, Anna Karnowska, Krystyna Karnowska, Irena Korthals, Jolanta Korzuch, Halina Kasica, Aleksandra Malińska, Halina Misiorny, Teresa Ziółtkowska.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Ekspozycja będzie czynna do 6 listopada 2017 r.

W środę 11 października 2017 r. odbyło sie spotkanie z dziećmi z grup Wilczki i Sowy z Przedszkola nr 1 w Tucholi.

20171011 105950

Tematem przewodnim było przybliżenie zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie najmłodszych książkami. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka. Zrozumieć ten proces pomogła „Moja książka” z serii o Samochodziku Franku.

Opowieść Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece” zapoznała przedszkolaki z zawodem bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jakie są książeczki, które można wypożyczyć do domu i co ciekawego dzieje się w murach Krainy Pana Czytalskiego.

Milusińscy zadawali dużo ciekawych pytań, posiadali bardzo dużą wiedzę dotyczącą książkowych bohaterów literackich. Opowiadali o tym, że bardzo lubią jak im dorośli czytają książki, najlepiej codziennie.      

Uwieńczeniem sympatycznego spotkania było zaproszenie dzieci do odwiedzenia naszej biblioteki oraz pamiątkowe zdjęcie.