W środę 26 lipca 2023 roku sala wypożyczalni dla dorosłych w naszej bibliotece wypełniła się po brzegi. Stało się to za sprawą wystawy lalek kolekcjonerskich autorstwa Agnieszki Grzelak-Dziurli. Artystka jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu, projektantką, grafikiem komputerowym i nauczycielką plastyki w szkole podstawowej. Twórczość artystyczna towarzyszyła jej od dzieciństwa. Nie lubi monotonii i ciągle szuka nowych wyzwań.

Podczas wernisażu zgromadzeni goście mogli zobaczyć kolekcjonerskie lalki, wykonane na bazie korpusu lalki Neo Blythe. Pani Agnieszka opowiedziała o swojej wyjątkowej  pasji, przedstawiła historię lalki oraz swój dorobek artystyczny wraz z opisem prac. Każda laleczka jest indywidualna i niepowtarzalna. Artystka nadaje im imię, osobowość, charakter i styl poprzez własnoręcznie wykonane akcesoria, ubrania, albumy czy ozdobne pudełko. Swoim lalkom poświęca również akwarele, które wzbogacają jej unikatową kolekcję.

Wystawę akwareli przedstawiających lalki Blythe wraz z prezentacją wizualną będzie można podziwiać w naszej bibliotece do końca sierpnia.

1 2 3 4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19