W środę 5 lipca 2023 r. odbyło się uroczyste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Okazją do świętowania były 15. urodziny klubu.

Dyrektor biblioteki Hanna Szramka powitała urodzinowych gości: koordynatora podregionu bydgoskiego Dyskusyjnych Klubów Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy - Lucynę Partykę, podziękowała moderatorowi Grażynie Zielińskiej - Woźnej za prowadzenie klubu, klubowiczom za dyskusje o wspólnie przeczytanych książkach. Były podziękowania klubowiczów dla pani dyrektor biblioteki, koordynatora Lucyny Partyki oraz moderatora tucholskiego klubu.

Uczestnicy urodzinowego spotkania mieli okazję powspominać historię  klubu. Pomogła w tym prezentacja multimedialna. Oglądając zdjęcia wspominano niezwykle ożywione dyskusje, warsztaty literackie, udział w Zlocie Ludzi Książki w Warszawie i Wrocławiu, wyjazdy oraz niezapomniane spotkania autorskie. W ciągu 15 lat spotkaliśmy się 172 razy i przeczytaliśmy 180 książek, odbyło się 11 spotkań autorskich z pisarzami, publicystami, dziennikarzami, podróżnikami oraz 9 warsztatów literackich. Obecnie do klubu należy 20 osób - prym wiodą panie, panów jest tylko dwóch. Tradycyjnie spotkania odbywają się  przy kawie i ciastkach, w ostatnią środę miesiąca (bez przerwy wakacyjnej).

Klubowiczka Arleta Nowak z okazji kryształowej rocznicy napisała tekst piosenki o naszym klubie pt. „DKK to dla umysłu spa”, którą na spotkaniu zaśpiewała solistka Tucholskiego Chóru Gospel AVE - Dagmara Stopa,  później wspólnie ją śpiewano, natomiast Brygida Wolańska przygotowała pamiątkowy kolaż ze zdjęć klubowiczów.

Na jubileuszowe spotkanie przygotowano wystawę, na której zaprezentowano zdjęcia z 15. letniej działalności tucholskiego klubu oraz książki, które klubowicze przeczytali w latach 2008-2023.

Wydarzenie uczczono urodzinowym tortem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14 15 16