Z okazji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph. Książka jest jak ogród w bibliotece dziecięcej odbyły się 2 spotkania.

Pierwsze – 7 czerwca z dziennikarzami: panem Andrzejem Drelichem - redaktorem naczelnym portalu internetowego Tucholanin.pl oraz panem Kamilem Tajlem - dziennikarzem Tygodnika Tucholskiego. Panowie przedstawili uczniom z klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. ppłk. Józefa Wryczy, fragmenty swoich ulubionych książek z dzieciństwa. Pan Andrzej wersję "Jasia i Małgosi" Jana Brzechwy, a pan Kamil - fragment pierwszego tomu "Harry Potter i kamień filozoficzny" J.K. Rowling. Ponadto dziennikarze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Najmłodsi zadawali wiele pytań, m. in. co  skłoniło ich do pracy w tym zawodzie i jakie studia należy ukończyć.

I1 I2 I3 I4 I5

Natomiast drugie spotkanie, odbyło się 13 czerwca i jego gośćmi byli uczniowie tucholskiego Nowodworka: Nikola Megger, Karolina Nahorska i Miłosz Serowiecki, którzy czytali drugoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika „Bajkę o Zielonym Kocie” Renaty Teresy Korek. Młodzież zainspirowała i zachęciła do wspólnego czytania Anna Szreiber – nauczyciel bibliotekarz z Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi.

II1 II2 II3 II4 II5