thumb_dsc028063 kwietnia 2009

Spotkanie autorskie z Mirosławą Michalską i promocja najnowszego tomiku wierszy pt. W pociągu do sztuki, który został wydany  przy współudziale Starostwa Powiatowego w Tucholi.

Mirosława Michalska pisze wiersze od 1977 roku.

W 2008 r. wydała trzy tomiki: Borowiaczka, Marzenia za ścianą deszczu, Zielone światło.

Całe życie zawodowe  autorki jest związane z koleją. Po maturze podjęła pracę w PKP, gdzie pracuje do tej pory. Jest osobą niezwykle aktywną, udziela się społecznie, organizuje wystawy, współpracuje z Muzeum Borów Tucholskich, uczestniczy w festynach kolejowych w Świekatowie i Pruszczu - Bagienicy.

Jest prezesem Koła Kolejarzy Artystów Amatorów KOL -ART -AMA,

należy do  Stowarzyszenia  Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury  Kolejarz i Towarzystwa Rozwoju Gminy Świekatowo.

Uczestniczyła w IV i V Ogólnopolskich Prezentacjach Artystycznych Kolejarzy w Krakowie.

Wiersze z najnowszego tomiku recytowały uczennice Gimnazjum nr 1 w Tucholi przygotowanie przez polonistkę Magdalenę Barlik:

• Olga Gostomska
  • Hanna Rydygier
  • Izabela Słoma

Oprawę muzyczną przygotowała Paulina Kulas.
thumb_dsc02824dsc02816

thumb_dsc02841thumb_dsc02849