W środę 29 listopada 2017 r. otwarto wystawę pokonkursową oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego celem było rozbudzenie inwencji twórczych, promowanie obrzędów, zwyczajów i tradycji wróżb andrzejkowych. Komisja stwierdziła, że prace reprezentują wysoki poziom artystyczny. Wykonane zostały różnymi technikami plastycznymi, są estetyczne i pomysłowe.
Organizatorów cieszy się z fakt, że tak spora rzesza dzieci i młodzieży wzięła udział w konkursie, co świadczy o kultywowaniu tradycji andrzejkowych.
Na konkurs nadesłano 46 prac w pięciu kategoriach wiekowych, które oceniało jury w składzie: Ewelina Giersz-Lebioda – grafik komputerowy, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – przewodnicząca jury, Wioleta Chabowska – pracownik Muzeum Borów Tucholskich, organizatorka wystaw, wernisaży – członek jury, Ewa Pilich – bibliotekarz – członek jury. Jedną pracę ze względu na niewłaściwy format zdyskwalifikowano.

1 2 3 4

Komisja po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiła nagrodzić 16 następujących uczestników konkursu plastycznego:

Kategoria uczniów klas I-III

Berendt Helena, kl. II, SP Kiełpin
Brunke Roksana, kl. II, SP nr 2
Gwizdała Julia, kl. III. SP Kiełpin
Kania Marta, kl. II, SP Kiełpin
Kania Paulina, kl. II, SP Kiełpin
Karasek Natalia, kl. III, SP Legbąd
Łęgowik Julia, kl. II, SP. nr 5

Kategoria uczniów klas IV-VI

Janiak Paulina, kl. IV, SP nr 5