W środę 11 października 2017 r. odbyło sie spotkanie z dziećmi z grup Wilczki i Sowy z Przedszkola nr 1 w Tucholi.

20171011 105950

Tematem przewodnim było przybliżenie zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie najmłodszych książkami. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka. Zrozumieć ten proces pomogła „Moja książka” z serii o Samochodziku Franku.

Opowieść Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece” zapoznała przedszkolaki z zawodem bibliotekarza. Dzieci dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jakie są książeczki, które można wypożyczyć do domu i co ciekawego dzieje się w murach Krainy Pana Czytalskiego.

Milusińscy zadawali dużo ciekawych pytań, posiadali bardzo dużą wiedzę dotyczącą książkowych bohaterów literackich. Opowiadali o tym, że bardzo lubią jak im dorośli czytają książki, najlepiej codziennie.

Uwieńczeniem sympatycznego spotkania było zaproszenie dzieci do odwiedzenia naszej biblioteki oraz pamiątkowe zdjęcie.