W czwartek 20 października 2016 r. odbyło się kolejne XVI spotkanie z cyklu Dialogi Poetyckie.
Gośćmi Dialogów były dwie poetki z Gorzowa Wielkopolskiego: Krystyna Caban oraz Beata Patrycja Klary. Spotkanie poprowadzili znani w tucholskim środowisku poeci: Kazimierz Rink i Kazimierz Żarski.
W spotkaniu uczestniczyli jak zwykle miłośnicy poezji oraz stali bywalcy wcześniejszych edycji  Dialogów Poetyckich. Wieczór upłynął w sympatycznej atmosferze.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Krystyna Caban urodziła się 1 kwietnia 1951 r. w Radomsku. Od 1957 r. mieszka w Gorzowie Wielkopolskim, z wykształcenia jest elektromechanikiem. Od 1984 r. związana jest z Robotniczym Stowarzyszeniem Twórców Kultury. Debiutowała w 1991 r. na łamach pisma „Własnym Głosem”. Wydała tomiki wierszy: „Nie gaście ognia”, „Grzeszna inaczej”, „Zapach zmierzchu”, „Sześćdziesiąt pchnięć”, „Gniazdo między palcami", „Spowiedź marionetki”, „W tańcu zrodzone". Publikowała wiersze na łamach prasy i w antologiach. Jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Beata Patrycja Klary urodziła się 12 stycznia 1976 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Jest poetką, felietonistką, recenzentem, członkiem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Publikuje w prasie regionalnej i ogólnopolskiej, antologiach. Debiutowała jako nastolatka na łamach ogólnopolskiego czasopisma „Filipinka". W 2005 roku ukazał się jej pierwszy samodzielny tomik wierszy „Witraże”, wyróżniony dyplomem Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za najlepszy debiut roku.  Wydała dwa arkusze poetyckie: „Nokturny intymne”  i „Schną koniczyny”  oraz tomiki „Imaginacje’, „Szczekanie głodnych psów”, „Zabawa w chowanego”, „Obiekty totemiczne”. Autorka cyklu wywiadów ze znanymi literatami pt. „Rozmowy z piórami”. Zwyciężczyni kilkudziesięciu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach poetyckich i literackich. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Pomysłodawczyni i inicjatorka Rocznicowych Czytań znanych i lubianych literatów, w które włączyło się kilkanaście miast z Polski i Belgii.