7

W poniedziałek 8 grudnia 2014 r. odbył się V Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza" dla gimnazjów zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi oraz Miejską Bibliotekę Publiczną - Filię dla Dzieci i Młodzieży w Tucholi. Na konkurs zgłoszono 22 uczestników z gimnazjów powiatu tucholskiego klas I-III.

123

Prace oceniało jury w składzie: Ewa Ossowska – nauczyciel polonista (Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych) – autorka dyktanda , przewodnicząca jury, Monika Słomińska – nauczyciel polonista (Gimnazjum nr 1w Tucholi), Dorota Kijora - nauczyciel polonista (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi), Anna Kozłowska – starszy bibliotekarz MBP w Tucholi – sekretarz.

546

Komisja po zapoznaniu się z wszystkimi pracami postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących uczestników konkursu:

I miejsce i Pióro Burmistrza

Mateusz Okonek

Gimnazjum Powiatowe w Tucholi

II miejsce - Monika Ellerik (Gimnazjum Powiatowe w Tucholi)

III miejsce - Olga Pozorska (Gimnazjum Powiatowe w Tucholi)

89

Wyróżnienia otrzymali:

Anna Smieszek – Gimnazjum w Cekcynie

Maja Kwiatkowska – Gimnazjum w Cekcynie

Mateusz Bartosik – Gimnazjum nr 1 w Tucholi

Uczestnikom konkursu najwięcej problemów przysporzyła pisownia wyrazów: andrzejki , mikołajki, sylwester, przyprószone, Facebook, Internet, niejedyny, nie – Polak, Wigilia, ekstraodjazdowy, sczerwienieją itp.

tekst