123

W poniedziałek 8 września 2014 r. odbyło się w naszej bibliotece pierwsze spotkanie, na które zaprosiliśmy osoby z różnych środowisk, aby zainicjować budowanie partnerstwa na rzecz lokalnej społeczności. Nasze zaproszenie przyjęły: Grażyna Milczewska ze SP nr 5 w Tucholi, Renata Szydłowska ze SP nr 3 w Tucholi, Wioleta Górska ze SP nr 1 w Tucholi, Maria Ollick – prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury, Małgorzata Oller –prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi, Ewa Łępicka – przedstawicielka rodziców. Na spotkaniu obecna była animatorka partnerstwa Beata Pawłowicz z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej – CAL.

Celem pierwszego spotkania partnerskiego było zapoznanie się uczestników, przedstawienie idei partnerstwa oraz przekonanie uczestników o wartościach i korzyściach płynących z partnerskiej współpracy. Problem, nad którym chcielibyśmy pracować w ramach partnerstwa to: zwiększenie czytelnictwa wśród dzieci w wieku 6-12 lat. Z naszych obserwacji wynika, że dzieci czytają mniej i poprzez nasze działania chcielibyśmy to zmienić.  Odbyła się bardzo ożywiona dyskusja nad powyższym problemem, w wyniku której udało się wygenerować pomysły na współpracę.

W celu omówienia zasad współpracy, wytyczenia kierunków działania, oraz określenia zadań do realizacji spotkamy się ponownie 2 października 2014 r. o godz. 1000.