12

W środowe popołudnie 14 maja 2014 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie pt. „Dłonie wam podaję jak wiersze”, które otworzyła witając przybyłych gości dyrektor biblioteki Hanna Szramka.

Szczególnie gorąco powitała poetkę Barbarę Jendrzejewska i jej córkę Natalię Pulczyńską. Obie panie przyjechały z Bydgoszczy, aby promować kolejny tomik poezji pt. „Studium dłoni” – ósmą książkę Barbary Jendrzejewskiej. Spotkanie poprowadziła córka poetki, która przybliżyła wszystkim w sposób niezwykle ciepły sylwetkę Mamy – laureatki konkursu pt. „Spełnij marzenia z programem Neokobieta” zorganizowanym przez miesięcznik „Zwierciadło” „dla kobiet dojrzałych, aktywnych pań, patrzących na życie z optymizmem i pewnych swojej wartości”.

Następnie obie Panie na zmianę czytały przepiękne wiersze z tomu „Studium dłoni”, wywierając na słuchaczach niesamowite wrażenie. Na zakończenie pani Barbara dała w prezencie wszystkim uczestnikom spotkania promowany tomik wraz z dedykacją. Książka wydana jest pięknie, w twardej oprawie wzbogacona malarstwem Renaty Brzozowskiej i zdjęciem Autorki „Na tucholskim rynku”.

53121341467891011

Tomik wierszy Barbary Jendrzejewskiej w cenie 15 zł można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi