1125
W środę 9 kwietnia 2014 r. w naszej bibliotece odbyła się promocja tomiku wierszy pt. „Pejzaż malowany pamięcią” autorstwa Marka Sassa. Jest to drugi tomik tego poety. Publikację wstępem opatrzył Kazimierz Rink, a rysunkami Magdalena Górka.

Oficjalna promocja tomiku zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gostycynie odbyła się pod koniec marca br. Postanowiliśmy przenieść ją na tucholski grunt i zaprosić organizatorów w nasze progi.

Przybyłych na spotkanie gości powitała dyrektor biblioteki Hanna Szramka i oddała głos Agnieszce Hoffmann, która poprowadziła imprezę. Wybrane wiersze odczytali Wiesław Szołtun, a także sam autor – Marek Sass, poprzedzając je odpowiednim komentarzem, co pozwoliło publiczności jeszcze bardziej zrozumieć jego twórczość.

Całe spotkanie urozmaiciły występy wokalne dziewcząt z Gostycyna: Magdaleny Danielewskiej, Iwony Jawor, Ewy Talaśki oraz Karoli Karpińskiej.

Na koniec gratulacje złożyli Jarosław Katulski poseł na Sejm RP, Dorota Gromowska Starosta Tucholski oraz Michał Mróz Przewodniczący Rady Powiatu Tucholskiego. Z rąk Hanny Szramki poeta otrzymał najnowszy album ze zdjęciami Józefa Basty. Po części oficjalnej przyszedł czas na wręczanie kwiatów i składanie gratulacji, każdy mógł zdobyć autograf autora i z nim porozmawiać.

2346789101113141516171920212223