1

W piatkowe popołudnie 14 marca 2014 r. odbyło sie w naszej bibliotece spotkanie promujące album fotograficzny Józefa Basty pt. "Tuchola i... Basta". Album został wydany z inicjatywy Burmistrza Tucholi - Tadeusza Kowalskiego.

Dyrektor biblioteki Hanna Szramka szczególnie gorąco powitała Józefa Bastę - bohatera spotkania, który tego dnia obchodził swoje 80 urodziny i jego małżonkę - Renatę Bastę, dziękując jej za pomoc w redagowaniu albumu. Następnie przedstawiła wszystkich, którzy przyczynili się do powstania książki. Ogromny wkład pracy w jej wydanie miała Krystyna Osowicka, która nie tylko dokonała wyboru zdjęć, ale jest również autorką tekstów zamieszczonych w albumie. Autorką projektu graficznego jest Justyna Więckiewicz, zaś dwie fotografie przedstawiające Józefa Bastę wykonał Sławomir Świetlik.

Wszystkie teksty zamieszczone w albumie są przetłumaczone na język niemiecki i jezyk angielski. Tłumaczenia na język niemiecki dokonał Marcin Basta, a na język angielski Paweł Pilarski.

Zamieszczone na tylnej okładce wypowiedzi na temat pasji pana Basty są autorstwa Janiny Grzmiel, Hanny Szulwic, Remigiusza Popielarza i Rafała Borzyszkowskiego.

Album zawiera 375 zdjęć autorstwa pana Józefa, co stanowi malutki wycinek jego przebogatego dorobku.

Promocji towarzyszył pokaz multimedialny i wystawa zdjęć pana Józefa, którą teraz można oglądać w Wypożyczalni dla dorosłych. Sylwetkę Józefa Basty wszystkim przybyłym gościom przybliżył "Dialog na cztery nogi", czyli rozmowa Krystyny Osowickiej z dostojnym Jubilatem. Następnie były życzenia urodzinowe i tort, można było nabyć album w promocyjnej cenie i zdobyć autograf Józefa Basty.

Impreza przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze.

thumb_3374985610111314161218192021