12

W piątek 10 stycznia 2014 r. odbyło się w naszej bibliotece spotkanie przybliżające dzieciom cel i misję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Urszula Gruntkowska z tucholskiego sztabu WOŚP zaprosiła dzieci do udziału w licznych imprezach, które odbędą się 12 stycznia 2014 r. w naszym mieście.

W tym roku orkiestra gra pod hasłem NA RATUNEK.

Biblioteka w odpowiedzi na apel Jerzego Owsiaka włączyła się w akcję i zorganizowała spotkanie z dziećmi. Zaproszenie do naszej biblioteki przyjęli Halina Matuszelańska – lekarz chirurg oraz Artur Nagórka – lekarz pediatra, którzy czytali dzieciom fragmenty książek Beaty Waniek „Majowy weekend” oraz Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża”.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy oraz goście otrzymali czerwone serduszka znak rozpoznawczy WOŚP.

34569711810