12

W czwartek 3 października 2013 r. odbyła się promocja albumu „W poszukiwaniu piękna… Zenon Korytowski” połączona z wystawą prac tucholskiego artysty.

Na spotkanie promocyjne licznie przybyli członkowie rodziny artysty, przyjaciele, znajomi oraz mieszkańcy Tucholi. Dyrektor biblioteki Hanna Bronke w sposób szczególny powitała bohatera spotkania Pana Zenona Korytowskiego oraz osoby, dzięki którym powstał album. W kilku słowach zaprezentowała nowe wydawnictwo. Następnie głos zabierali kolejno: Tadeusz Kowalski – burmistrz Tucholi pomysłodawca albumu, Piotr Klugowski profesor artysta malarz, Justyna Więckiewicz – artysta plastyk, autorka projektu graficznego albumu oraz Sławomir Świetlik – fotografik, autor zdjęć. Na zakończenie głos zabrał Zenon Korytowski.

Wszyscy przybyli goście mogli obejrzeć wystawę obrazów Zenona Korytowskiego, a także zakupić nowy album w promocyjnej cenie i poprosić artystę o autograf.

34567891011121317141516