7W czwartek 24 stycznia 2013 r. odbyła się promocja najnowszego albumu o Tucholi, w którym prezentowane są kolorowe fotografie różnych zakątków miasta w czterech porach roku. Przybyłych na promocję gości powitała dyrektor biblioteki Hanna Bronke, która przedstawiła Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego jako pomysłodawcę albumu, Daniela Frymarka – autora zdjęć, fotoreportera współpracującego z Radiem Weekend i Polską Agencją Fotografów „Forum” oraz Elżbietę Bukowską – byłą dyrektor biblioteki, koordynatorkę wydania albumu. Burmistrz Tucholi opowiedział o tym, jak zrodził się pomysł stworzenia albumu oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania. Bardzo ciekawa była wypowiedź autora zdjęć, który mówił o pracy fotoreportera i wysiłku, jaki trzeba włożyć w powstanie efektownych zdjęć, zwłaszcza tych o świcie, w czasie burzy, nocą, podczas śnieżycy.

Po pytaniach kierowanych od publiczności do autora zdjęć, przyszedł czas na miły akcent tego wieczoru – konkurs, w którym pytania były związane ze zdjęciami z albumu pt. „Tuchola”. Nagrody w postaci promowanej książki powędrowały do pięciu osób. Na zakończenie spotkania wszystkim uczestnikom przybyłym na promocję – Burmistrz Tucholi sprezentował ten piękny album.

Album w cenie 42 zł można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi oraz Galerii BT przy ul. Szkolnej.

14691011141516171920222324252630