1

W piątek 23 listopada 2012 r. odbyła się prezentacja nowego tomiku poezji Wizyta u minotaura oraz zbioru opoowiadań Miara miłości autorstwa Elżbiety Kotras.

Na spotkanie, które poprowadził Kazimierz Żarski, przybyło wielu miłosników poezji wśród nich przedstawiciele władz gminnych i powiatowych.

Elżbieta Kotras - urodziła się w 1966 r. w Tucholi, mieszka w Bysławiu; poetka, prozatorka, animator kultury w środowisku lokalnym, współzałożycielka Stowarzyszenia Kulturalnego „Cisowy Łuk” w Bysławiu.

W 2007 r. wydała dwa tomiki poetyckie By miłość w sercach zakrólowała i Przekroczyć próg, w 2008 r. tom prozatorski Miara miłości, na który złożyły się opowiadania i monodram Randka w ciemno. Opublikowała szereg utworów reprezentujących różne gatunki literackie w almanachach Krajowego Centrum Kultury PZN w Kielcach z serii „Jesteśmy”, z pokłosia seminarium Kuźnia oraz w almanachach fundacji Arka „Spotkanie z pasją”,  Europejskiego Stowarzyszenia Sztuki i Mody Artmode „Wiosna aniołów”, w 2011r. w Almanachu Poetów Borów Tucholskich Komu słowo a komu ciszę?... wydanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi. Publikuje w czasopismach regionalnych i ogólnopolskich (m.in. „Oko”, „Pochodnia”, „Diabetyk”). Laureatka wielu konkursów literackich (kilkakrotnie mazowieckiego Konkursu na Małą Formę Literacką) jak również recytatorskich.

2358679104