W Wypożyczalni dla dorosłych, można podziwiać wystawę malarstwa Albina Rożeja zatytułowaną Powrót do korzeni.

SAM_1600SAM_1605SAM_1608

Albin Rożej - urodził się w 1964 r., mieszka w Raciążu. Wiedzę o malarstwie czerpie podglądając znanych mistrzów, głównie inspirują go prace Jacka Malczewskiego, Józefa Chełmońskiego, Leona Wyczółkowskiego, impresjonistów francuskich oraz przedstawicieli niemieckiego ekspresjonizmu, głównie Augusta Macke.

Kopiowanie jest jego drogą poszukiwań sposobu wyrażenia swojej osobowości. Dobrze czuje się zarówno w malarstwie realistycznym jak i w bardziej subiektywnych formach - impresjonizmie i ekspresjonizmie.

Na koncie ma kilka wystaw indywidualnych, m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Katowicach oraz kilka wystaw zbiorowych w różnych miastach na terenie Polski.

SAM_1597SAM_1599SAM_1601SAM_1603SAM_1606SAM_1607