W zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi i Miejską Bibliotekę Publiczną - Filia dla Dzieci i Młodzieży, konkursie ortograficznym  "O Pióro Burmistrza" dla uczniów gimnazjów zwyciężyła Sonia Kantak - uczennica gimnazjum w Cekcynie.

6

Do konkursu przystapiły 23 osoby, z 24 zgłoszonych zgimnazjów z Cekcyna, Gostycyna, Bysławia, Żalna oraz Tucholi. dyktando pt. "Przez żołądki do serc przyjaciół", oceniało jury w następujacym składzie:

571
Beata Tajl (przewodnicząca jury, polonista, autorka dyktanda), Monika Słomińska (nauczyciel polonista), Ewa Ossowska (nauczyciel polonista), Dorota Kijora (nauczyciel polonista), Anna Kozłowska (sekretarz, st. bibliotekarz). Komisja po zapoznaniu się z wszystkimi pracami postanowiła nagrodzić następujące osoby:

Nagroda główna Pióro Burmistrza Sonia Kantak - uczennica gimnazjum w Cekcynie

I miejsce Julia Szulc - Gimnazjum Powiatowe
II miejsce Dominika Willigalla- Gimnazjum nr 1
III Magdalena Kowalik- Gimnazjum Powiatowe

Uczestnikom zmagań ortograficznych najwięcej problemów przysporzyła pisownia

wyrazów: pół siedząc, pół leżąc, dwuipółdniowej, "Moje Gotowanie" jako tytuł czasopisma, polska laureatka literackiej Nagrody Nobla, esy-floresy, niby-ludowy.

2tekst_dyktanda348