4

Dnia 15 grudnia 2011 r. odbyło się spotkanie z Magdaleną Zawadzką, na które przybyła liczna publiczność. Aktorka promowała swoją książkę Gustaw i ja. Całe spotkanie poprowadziła Hanna Grudzińska – właścicielka wydawnictwa Marginesy.

Magdalena Zawadzka - polska aktorka teatralna i filmowa, pamiętna odtwórczyni roli Basi w filmie Jerzego Hoffmana Pan Wołodyjowski. Jeszcze w czasie studiów zagrała u Jerzego Passendorfera Mocne uderzenie, Jerzego Stawińskiego Rozwodów nie będzie i Krzysztofa Zanussiego Sublokator - wszystkie filmy z 1966 roku. Ten ostatni podobno specjalnie dla niej napisał rolę Małgosi.

Urodziła się 29 października 1944 roku w Filipowicach. Uczęszczała do warszawskiej PWST, którą ukończyła w 1966 roku (dyplom w 1972 roku). Pełnię talentu objawiła grając postać Basi w Panu Wołodyjowskim (1969) oraz seriala Przygody Pana Michała, kreując zdecydowanie najlepszą żeńską bohaterkę spośród wszystkich w Hoffmanowskiej trylogii. Dzięki tej roli zdobyła Złotą Maskę i stała się najpopularniejszą aktorką sezonu.  W 2007 roku, po 11 latach przerwy powróciła na duży ekran rolą w komedii Stanisława Tyma Ryś. Od 1973 roku żona Gustawa Holubka (zmarł w 2008 roku),  matka Jana Holubka.

Autorka wzruszających wspomnień Gustaw i ja o wspólnym życiu z mężem. Opowieść o pięknej historii miłości, małżeństwa, wspólnego życia i pracy. Nieznane fakty, wspaniałe anegdoty, poruszające opowieści opisane w ujmującym, bardzo osobistym stylu tuż po śmierci Gustawa Holubka. Książka ilustrowana nigdzie nie publikowanymi zdjęciami z archiwum rodzinnego oraz unikatowymi materiałami archiwalnymi.

1253136798101112