W środę 30 listopada 2011 r. w naszej bibliotece miał miejsce finał konkursu literackiego "Opowieści z tej ziemi"

okladka

Była to już VI edycja konkursu zorganizowana przez Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Tucholi.

Głównym jego celem był opis piękna krajobrazu kulturowego i przyrodniczego regionu Borów Tucholskich i popularyzacja dziedzictwa kulturowego regionu.

Na  konkurs wpłynęło 56 utworów.  Spośród  autorów,  którzy  nadesłali  swoje wiersze  Jury konkursu w składzie: Kazimierz Rink (Związek Literatów Polskich), Barbara Kasica – Kołomyjska, Marek Sass nagrodziło i wyróżniło:

I Nagroda - Łucja Gocek, Chojnice

II Nagroda  - Mirosława  Michalska -Winkel, Lubiewice

III Nagroda - Izabela Kielińska , Bysław

I Wyróżnienie - Elżbieta Kotras, Bysław

II Wyróżnienie - Marek Olszewski, Zakrzewo, pow. Płock

Wiersze nagrodzonych i wyróżnionych  uczestników konkursu prezentowane są w  tomiku – pokłosiu konkursu. Warto po nie sięgnąć.

2143protokol