W czwartkowe popołudnie odbył się w naszej Bibliotece wernisaż malarstwa Józefa Kuklińskiego - malarza polskiego morza i Borów Tucholskich. Od niemal 30 lat mieszka w Rzepicznej w gminie Tuchola. Wcześniej zawodowo związany był z Marynarką Wojenną, w której dosłużył się stopnia komandora. Jego obrazy, a namalował ich ok. 3 tysięcy, tematycznie związane są głównie z morzem oraz Borami Tucholskimi. Jest też doskonałym kopistą; lubi kopiować obrazy znanych malarzy, najbardziej Wojciecha Kossaka. Maluje przede wszystkim techniką olejną. Fascynuje go również renowacja starych obrazów. Swoje obrazy prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych; w naszej Bibliotece wystawia obrazy po raz czwarty. Sylwetka pana Józefa Kuklińskiego znalazła się również w albumie "Tucholscy malarze", który nasza Biblioteka wydała w roku 2020.

Wystawę "Nad morzem i w lesie..." Józefa Kuklińskiego można podziwiać do końca lipca. Na pewno warto, bo zarówno jego pejzaże morskie, jak i leśne niosą ciszę, spokój, piękno, ciepło... kojarzą się z odpoczynkiem, wakacjami, podróżami...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24