W środowe popołudnie 22 listopada 2023 r. odbyło się otwarcie kolejnej wystawy, tym razem „Haftowanie na kanwie życia” Haliny Żuchowskiej.  Jej przygoda z haftem krzyżykowym zaczęła się dzięki pani Halinie Wróblewskiej z Raciąża, od której otrzymała pierwsze płótno i nici. Przez dwadzieścia lat wyhaftowała około sześćdziesiąt prac, które chętnie darowała rodzinie i znajomym. Uważa, że jej pasja to rzemiosło,  które wymaga dużo cierpliwości. Jest bardzo aktywną czytelniczką biblioteki, a haftując słucha audiobooków.
Połowę życia (a właściwie już mniejszą jej część) spędziła w Gdańsku, gdzie się urodziła i skończyła studia na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej, pracę magisterska napisała z historii farmacji.  Lubiła zmieniać pracę i miejsca zamieszkania. Przez trzy lata była nauczycielem akademickim
w Instytucie Medycyny Społecznej, przez dziesięć lat kierowała Inspektoratem Farmaceutycznym  w Toruniu, poza tym pracowała w aptekach w Dobrym Mieście koło Olsztyna, Cekcynie oraz Tucholi, w której mieszka od dwunastu lat.
„Haftowanie na kanwie życia” jest jej pierwszą indywidualną wystawą, którą  można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do końca roku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14