W  poniedziałkowy poranek 13 listopada 2023 r. spotkaliśmy się  w naszej  bibliotece dziecięcej na spotkaniu pt. "Francja elegancja". Zaproszeni goście przeczytali fragmenty książek francuskich autorów. Pani Mariola Gaca lekarz MCL w Tucholi przeczytała fragment książki Antoinego de Saint-Exupery „Mały Książę” w wersji polskiej oraz w oryginale po francusku. Pani Hanna Szramka Dyrektor Miejskiej  Biblioteki Publicznej w Tucholi im.  Aleksandra Janty-Połczyńskiego  przeczytała fragment książki Anne Goscinny pt. "Lukrecja", a z niej  opowiadanie „Wypracowanie”, zaś Justyna Drewek bibliotekarz MBP przeczytała opowiadanie „Zakupy” z części  zatytułowanej „Lukrecja spełnia marzenia”.
Młodzież  zadawała pytania naszym gościom, a w szczególności pani Marioli : Gdzie sie nauczyła tak wspaniale języka francuskiego? Odpowiedź zaskoczyła  uczestników spotkania, że w szkole średniej, bo miała wspaniałego nauczyciela języka francuskiego, który zaszczepił w młodzieży miłość do tego języka. Podsumowaniem spotkania była rozmowa o literaturze, kulturze i oczywiście o modzie i miejscach godnych obejrzenia we Francji.

Dziękujemy serdecznie uczniom piątej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi wraz z wychowawczynią panią Moniką Słomińską i panią Ewą Anczykowską.

1 2 3 4 5 6 7 8