Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi Marlena Ochendal i Zofia Idzikowska zostały laureatkami Konkursu Ortograficznego „O Pióro Burmistrza”.

W środę 10 maja 2023 r. został rozstrzygnięty Konkurs Ortograficzny "O Pióro Burmistrza", w którym wzięło udział 24 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy. Młodzież, 24 kwietnia 2023 r. pisała dyktando w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI i VII-VIII.
Prace oceniało jury w składzie: Hanna Szramka – przewodnicząca jury, autorka dyktanda, dyrektor MBP w Tucholi; Małgorzata Borkowska – nauczyciel polonista, SP nr 5 w Tuchola; Monika Słomińska – nauczyciel polonista, SP  nr 2 w Tucholi; Alicja Musińska-Adrych – nauczyciel polonista,  SP nr 3 w Tucholi; Magdalena Grochowska – nauczyciel polonista, SP nr 1 w Tucholi; Anna Kozłowska – sekretarz, starszy bibliotekarz MBP w Tucholi.

Przybyłych gości przywitała pani  dyrektor biblioteki Hanna Szramka- autorka dyktanda oraz przewodnicząca jury. Głos zabrał burmistrz Tadeusz Kowalski, który serdecznie pogratulował laureatom konkursu.

Laureaci konkursu:

Kategoria klas IV-VI

„Pióro Burmistrza” zdobyła Marlena Ochendal kl. VI, SP nr 5
II miejsce Katarzyna Siniło kl. V , SP nr 1
III miejsce Jagna Jaworska kl. VI, SP nr 3; Amelia Musiał kl. V ,SP nr 5

Kategoria klas VII-VIII

„Pióro Burmistrza” zdobyła Zofia Idzikowska kl. VIII , SP nr 5
II miejsce Maciej Dobbek kl. VIII, SP nr5
III miejsce Martyna Klunder kl. VIII , SP nr 1; Maja Tajl kl. VIII , SP nr 2.

1a 2 3 4 5 6 7 8