22 marca 2023 r. w naszej  bibliotece odbył sie wernisaż wystawy Ewy Grzeszczuk pt. „Rdzawki” połączony ze spotkaniem autorskim z Wiesławem Hawełko-Wizo. Zaproszeni  twórcy pochodzą z Grudziądza.  Ewa Grzeszczuk jest artystką wszechstronną, kuratorką wystaw w galerii klubu "Akcent". Swoje pasje i zainteresowania dzieli pomiędzy twórczość plastyczną (grafika, rysunek, pastele), wokalną, próby aktorskie i fotografię. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Pisze wiersze, reżyseruje i wykonuje monodramy. Ostatnio zrealizowała cykl fotografii pt. „RDZAWKI”, który stał się dopełnieniem książki „Haiku-Rdzawki”, której współautorem jest Wiesław Hawełko-Wizo.

Autor książki „Haiku - Rdzawki” z wykształcenia jest metalurgiem, a jego pasją jest  literatura, kultura i sztuka. Dotychczas wydał drukiem m.in.: „Fiksum dyrdum czyli w podskokach po gminie”, „Słowa myślą kreślone”, „To było wczoraj”, „Grudziądz, jakim go widzę”, „Hawełczyzna”. Jego wiersze znalazły się w almanachach wydanych drukiem przez Grudziądzką Spółkę Literacką TRYNKA oraz Grudziądzką Grupę Literacko-Kulturalną „ŚWIT”.

Fotografie pani Ewy przedstawiają drobne przedmioty: kłódki, klamki, skoble, łańcuchy, zawiasy, wieko metalowej beczki, dzwonek rowerowy, jakieś blachy, które  są podniszczone, zardzewiałe, zakurzone. Prace autorki wzbogaciły wybór form  poetyckich Wiesława Hawełko-Wizo, opisujących otaczającą rzeczywistość pt.” Haiku- Rdzawki”. Publikacja zawiera myśli  i ocenę świata autora.

Duet z Grudziądza  zgromadził liczne grono gości, którym prace artystki i twórczość literacka autora bardzo przypadły do gustu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17