W pierwszym dniu ferii przybliżono dzieciom  postać patrona naszej biblioteki Aleksandra Janty – Połczyńskiego. Uczestniczki obejrzały gablotę z cennymi książkami oraz pamiątkami po pisarzu. Później przeniosły się w świat Lassego i Mai, młodych detektywów, którzy rozwiązują trudne zagadki – tym razem młode czytelniczki pochyliły się nad zagadką zaginionych diamentów. Serię książek napisał Martin Widmark.
Drugi dzień  ferii to spotkanie z gośćmi: Stanisławem Matuszelańskim i jego wnukiem - Marcinem Jaworskim, którzy wprowadzili dzieci w świat pieniędzy. Każdy mógł obejrzeć monety i banknoty z całego świata z kolekcji obu prelegentów, którzy szczegółowo opowiadali o swoich zbiorach. Trzeci dzień ferii to zajęcia poświęcone Mikołajowi Kopernikowi z okazji 550. rocznicy urodzin wielkiego astronoma. Czwarty dzień ferii to  projekcja "Bajek na ścianie", które były popularne w latach siedemdziesiątych XX wieku oraz prezentacja Teatru Kamishibai. W piątek uczestniczki wykonały prace plastyczne pt. "Zima" w taki sposób, aby ją zaprezentować w formie Teatru Kamishibai. Zwieńczeniem ferii było wyjście do kręgielni oraz pamiątkowe dyplomy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16