Piosenką "W wielkim mieście" w wykonaniu Tomasza Kotowskiego - dyrektor naszej Biblioteki - Hanna Szramka powitała gości, którym życzyła w Nowym 2023 Roku wszystkiego co w życiu najpiękniejsze.

Zgromadzonej licznie publiczności przypomniała, iż nasza Biblioteka działalność wydawniczą prowadzi od 2003 r., a album "Tuchola. Polska znana i nieznana" jest naszym 31 tytułem. Podziękowała Tadeuszowi Kowalskiemu - burmistrzowi Tucholi za tę cenną inicjatywę wydawniczą. Następnie przeprowadziła krótką rozmowę z Andrzejem Drelichem - autorem fotografii Tucholi, znajdujących się w albumie i na sztalugach. Podziękowała również tłumaczom słowa wstępnego do albumu, autorstwa naszego Burmistrza; Marii Korytowskiej za tłumaczenie na język niemiecki, a Pawłowi Pilarskiemu i Mateuszowi Drelichowi na język angielski.

1 2 3 4 5 6 7

Andrzej Drelich opowiedział o swoich fotograficznych początkach, o przygodach związanych z zakupem wymarzonego aparatu, o fascynacji pracami Chrisa Niedenthala, o pracy w gdańskim Radiu Plus i chojnickim radiu Weekend i dlaczego tak lubi fotografowac Tucholę.

Natomiast Burmistrz zapowiedział kolejne wydanie albumu o Tucholi, który miałby być kontynuacją poprzedniego albumu pt. "Tuchola pięknie..." z fotografiami Sławomira Świetlika. Zdradził też, iż już trwają we współpracy z Andrzejem Drelichem prace nad tym nowym projektem. Podpowiedział też tytuł "Tuchola pięknie... II".

8 9 10 11 12 13 14

Oprawę muzyczną na ten środowy wieczór przygotował Tomasz Kotowski. Zaśpiewał piosenkę "Fotograf", do której napisał słowa i skomponował muzykę już 8 lat temu z okazji pierwszej tucholskiej wystawy Andrzeja Drelicha. Tym razem również zaskoczył muzyczną niespodzianką. Zaśpiewał piosenkę pt. "Wycieczka do Tucholi", do której słowa napisała... Arleta Nowak, a muzyka jak powiedział Tomasz - do takiego tekstu "napisała się sama". Publiczności piosenka bardzo się spodobała, oklaskom nie było końca. Tomasz Kotowski zaśpiewał ją dwukrotnie.

15 16 17 18 19

Kończąc spotkanie - Hanna Szramka - zachęcała do nabycia albumu oraz obejrzenia wystawy fotografii Andrzeja Drelicha, która będzie można podziwiać przez najbliższe 4 tygodnie.