W czwartek 15 grudnia 2022 r. w naszej bibliotece odbył się wieczór autorski Grażyny Wojcieszko oraz promocja książki pt. „Zaklinanie”. Spotkanie poprowadził Kazimierz Rink.

Grażyna Wojcieszko, poetka, tłumaczka, autorka sześciu tomów poetyckich oraz opowiadań zebranych w bestsellerze „Animalki”. Autorka z wykształcenia jest  magistrem sztucznej inteligencji, absolwentka francuskich uniwersytetów: Paris-Sud i Pierre-et-Marie-Curie oraz Studium Literacko-Artystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes Fundacji czAR(T) Krzywogońca – miejsce spotkań twórczych i działalności artystycznej.

Prezentacja wierszy była wzbogacona trzema krótkimi filmikami: „Zaklinanie” „Żurawie” i „Wystawa”, w których w roli głównej wystąpiła Grażyna Wojcieszko. To niezwykłe spotkanie wywarło na publiczności ogromne wrażenie.

1  2 3 4 5 6 7 8 9