Marek Kamiński – polarnik i podróżnik ekstremalny, innowator i filozof,  założyciel fundacji własnego imienia, autor metody motywacyjnej  „Biegun” oraz wielu bestsellerowych książek – odwiedził naszą bibliotekę w poniedziałkowe przedpołudnie – 12 grudnia 2022 r.
Z gościem rozmawiała Hanna Szulwic – z wykształcenia geodetka, aktywna czytelniczka i członkini Dyskusyjnego Klubu Książki  oraz przewodniczka po Borach Tucholskich. Marek Kamiński, pierwszy na świecie zdobywca w jednym roku dwóch biegunów Ziemi, opowiadał na spotkaniu „o podróżach w głąb światów i siebie samego” – o swoich pierwszych podróżach, o wyprawie na oba bieguny z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą oraz o tym, że obecnie  zaangażowany jest w projekty „LifePlan Academy”, Power4Resilience” i Kamiński Academy.

Na spotkanie z wybitnym polskim podróżnikiem  zaprosiliśmy członków Dyskusyjnego Klubu Książki, grupę przewodników po Borach Tucholskich LAS - „Lekko Aktywni Seniorzy”, młodzież z tucholskich szkół: uczniów z Technikum Leśnego z p. Lucyną Chylewską, uczniów z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych z p. Karoliną Stanek i Mirosławą Zwiefką, uczniów z Liceum Ogólnokształcącego z p. Ewą Grugiel oraz wychowanków z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Żalnie i Gostycynie z p. Dorotą Pipowską.
Spotkanie została zorganizowane w ramach Programu Dyskusyjne Kluby Książki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12