Biblioteka dziecięca włączyła się w kampanię akcji społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Uczniowie tucholskiego Nowodworka: Oliwia Adamczyk, Nikola Megger, Karolina Nahorska, Amelia Szamocka i Miłosz Serowiecki przeczytali dzieciom wiersze Marii Konopnickiej. Współorganizatorką spotkania była Anna Szreiber – nauczyciel bibliotekarz z LO w Tucholi.
W tym roku przypada 180.rocznica urodzin Marii Konopnickiej, polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki. Sejm postanowił uhonorować jedną z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej, twórczynię "Roty " i ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z SP nr 3 w Tucholi z kl. II z wychowawczynią Małgorzatą Kowalską.

1 2 3 5 6 4