1

21 lutego 2022 r.  gościliśmy w  naszej biblioteki  autora  popularnego bloga o Gruzji - Krzysztofa Nodara  Ciemnołońskiego. Na spotkanie „Gruzja - krainy Wysokiego Kaukazu”  zorganizowane wspólnie z Przedsiębiorstwem Komunalnym w Tucholi zaprosiliśmy  uczestników wycieczki do tego pięknego kraju.

Krzysztof  Nodar  Ciemnołoński mówi, iż z pochodzenia jest PolakoGruzinem. Od 2007 r. zawodowo związany z Kaukazem, mieszka na stałe w Tbilisi, jest właścicielem pierwszego i najstarszego gruzińsko-polskiego biura podróży, pracuje jako organizator wycieczek i przewodnik turystyczny. Realizuje liczne okołogruzińskie projekty, m.in. prowadzi w Toruniu tradycyjną gruzińską piekarnię i winiarnię.

Na własnych  stronach internetowych publikuję artykuły, reportaże, eseje, przewodniki i poradniki o Gruzji  oraz swoich podróżach  po Kaukazie, a także  przepisy kulinarne, w przygotowaniu których pomaga mu  żona, rodowita Gruzinka, Sophy Maisuradze.  Oprócz tekstów publicystycznych wydał dwa tomiki poezji „Przebicia”  i „Eskalacje”. Aktywnie działa na rzecz promocji i ochrony dziedzictwa Gruzji.

2 3 4 5 6 7 8 9