Nasza biblioteka zorganizowała 9 grudnia 2021 r. dwa spotkania autorskie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, wnukiem słynnego pisarza i podróżnika - Arkadego Fiedlera.

Na pierwszym spotkaniu, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi, podróżnik promował książkę pt. "Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę" i opowiadał, jak przejechał Afrykę z południa na północ samochodem elektrycznym, pokonując ponad 15 tysięcy km, odwiedzajac 14 państw.

1 2 3 4 5

Z kolei na drugim spotkaniu przeznaczonym dla stałych "bywalców" naszej biblioteki Arkady Paweł Fiedler promował książkę pt. "Maluchem przez Afrykę" i opowiadał jak pokonał Fiatem 126p, zwanym Zieloną Bestią, 16-tysięczną trasę wzdłuż Afryki Wschodniej, z Egiptu do RPA. Oba spotkania były bogato ilustrowane zdjęciami i filmikami.

6 7 8 9 10 11