W piątkowe popołudnie 22 października 2021 r. odbyło się otwarcie wystawy pt. „Nostalgia” Jadwigi Nowackiej, która malarstwem, a zwłaszcza akwarelą i rysunkiem,  interesowała  się  od najmłodszych  lat. Z zawodu jest pielęgniarką, obecnie na emeryturze i dopiero po ustaniu aktywności zawodowej mogła w pełni oddać się swojej pasji. W  arkana malarstwa olejnego wprowadził ją Józef Kukliński, który na wernisażu wspominał początki  malarskiej przygody pani Jadwigi. Namalowała ponad pięćdziesiąt obrazów olejnych, które prezentowała na kilku wystawach zbiorowych w Czersku,  Chojnicach oraz Tucholi, m. in. w naszej bibliotece.  Aktualna wystawa jest jej pierwszą wystawą indywidualną. Na obrazach utrwala piękno otaczającego świata, a zwłaszcza klimat pięknych Borów Tucholskich. Jest bardzo dumna z zaprezentowania swojej twórczości w albumie „Tucholscy malarze”. Odebrała gratulacje i kwiaty od Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego, lokalnych malarzy oraz rodziny i przyjaciół.

1 2 3 4 5 6 7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18