W środowe popołudnie 27 listopada 2019 r. w naszej bibliotece odbył się niezwykły wernisaż, którego bohaterem był Józef Knitter - emerytowany, wieloletni tucholski listonosz, haftujący w technice krzyżykowej od ponad 30 lat.

1 2 3 4 5 6

Igłą maluje pejzaże, kwiaty, martwą naturę, a także motywy sakralne. Tradycję haftu wyniósł z domu rodzinnego, chociaż haftu krzyżykowego nauczył się sam. Swoją pasją zaraził żonę i dzieci. Jego prace, głównie obrazy, ale również obrusy i serwety znajdują się w wielu domach prywatnych. Mogą być ozdobą każdego wnętrza: salonu, sypialni, kuchni.

7 8 9 10 11 12

Swoje prace wykonane z niezwykłą starannością i wyjątkową dbałością o szczegóły prezentował na kilku wystawach zbiorowych - w Toruniu, Tucholi, Gostycynie oraz Raciążu; obecna jest jego pierwszą indywidualną wystawą. To artystyczne hobby jest najlepszym relaksem i odskocznią od problemów dnia codziennego. Dzięki swojej pasji nie wie czym jest nuda.