W czwartkowe listopadowe popołudnie – 14 listopada 2019 r. – tym razem nasza biblioteka we współpracy z Fundacją czAR(T) Krzywogońca zaprosiła na spotkanie poetycko-muzyczne. Gościliśmy Dorotę Nowak, poetkę, laureatkę I nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Pszczołę” 2019 za tom „Zarzewie”. Spotkanie poprowadziła Grażyna Wojcieszko, również poetka, prezes Fundacji czAR(T) Krzywogońca.

1 2 3 4 5

Z interesującej rozmowy między poetkami dowiedzieliśmy się m.in., że Dorota Nowak jest absolwentką Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu psychologii, matematyki, rachunkowości i finansów, że jest autorką kilku tomików wierszy i że każdy z nich został nagrodzony albo wyróżniony. Wysłuchaliśmy wierszy z promowanego tomu „Zarzewie” w pięknej interpretacji Kazimierza Rinka, jak i samej poetki.

6 7 8 9 10 

Piosenki - „Moje chryzantemy”, „Uśmiechnij się mamo”, „Ballada o kataryniarzu", „Człowieczy los”, "Kocha się tylko raz” w wykonaniu Dariusza Krygowskiego były niezwykłym uzupełnieniem przesympatycznego wieczoru.