W środę 23 października 2019 r. odbyło się w naszej bibliotece w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki niezwykle ciekawe spotkanie z podróżnikami Moniką Mądrą-Pawlak i Janem Pawlakiem połączone z  promocją ich najnowszej książki „¡Ameryka! Atlas z przepisami”.  Goście - poznańscy restauratorzy -  opowiadali o swojej prawie rocznej podróży kolorowym autem,  po 19 krajach Ameryki, z dwójką małych dzieci: 6-letnią Helenką i 3-letnim Czesiem. Przejechali 80 000 km, odwiedzili mnóstwo knajpek, barów, domowych kuchni, ponadto plantacje kawy i kakao. Pani Monika z córką gotowała u boku gospodyń miejscowe potrawy i notowała przepisy.  Poznali wielu wspaniałych ludzi, m.in. Alexa Atalę, brazylijskiego szefa kuchni, dla którego p. Monika upiekła sernik.

IMG 5434 IMG 5435 IMG 5437 IMG 5438 IMG 5426 IMG 5432 IMG 5453 IMG 5452

Spotkaniu towarzyszyła specjalnie przygotowana na tę okazję wystawa przepięknych zdjęć wykonanych przez Jana Pawlaka.